Ana Sayfa
17 Ocak 2022 ( 55 izlenme )
Reklamlar

AKP EYT için tarih verdi...

EYT ne zaman çıkacak veya EYT çıkacak mı diye merak edilirken AKP'li Muhammed Emin Akbaşoğlu canlı yayında EYT için bu yılı işaret etti. Akbaşoğlu "Müjdeyi Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız” dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında konuşan AKP Çankırı Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, EYT mağdurları için yaptığı açıklamada tarih verdi. EYT'lilerin şu anda içinde bulunduğu durumun 2002 öncesi yasaya dayandığını söyleyen Akbaşoğlu, EYT ile ilgili  durumun çalışma programlarının içerisinde yer aldığını belirtti. 

Akbaşoğlu, “İnşallah 2022 yılı içerisinde EYT’lilerle ilgili de ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.
EYT hakkında konuşan ve tarih veren Muhammed Emin Akbaşoğlu, şöyle konuştu: 

“EYT diye kavramsallaştırılan bir yapılanma söz konusu. Bunun özü, AKP iktidarından önceye denk geliyor, 2002 senesi. Hem prim hem de yaşınızı doldurmanız ile beraber emekli olabilme hakkının size verildiği 1999 yılına ait bir kanuni düzenleme mevcut. Bugün de geçerliliği devam ediyor.

EYT yapılanmasında olan değerli kardeşlerimiz bu konuda bir yaklaşım sergileyerek daha önceki düzenlemelere göre kendilerine yaşın isabet ettiğini daha fazla çalışarak emekli olabileceğini ifade ederek, ben primimi doldurup şu yaşa geldikten sonra emekli olabileyim şeklinde yaklaşımlarını ortaya koyuyorlar.

Biz toplumun bütün kesimlerinin taleplerini dinleyen ve onlara çözüm üreten bir durumdayız. AKP olarak biz bir sıralama ilan ettik. Bu sıralama çerçevesinde tüm bu sorunların çözüme kavuşacağını belirtmek isteriz. EYT’li kardeşlerimizin durumu çalışma programımızın içerisinde yer alıyor. İnşallah 2022 yılı içerisinde EYT’lilerle ilgili de ne yapacağımızın müjdesini, Çalışma Bakanımızla beraber paylaşacağız.”


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akp'nin İBB Planını Hdp Deşifre Etti Yandaş medya öyle bir şey yaptı ki. Erdoğan duyarsa çok kızacak Elon Musk, "Kanıtlarım var" diyerek tüyleri diken diken eden sözleri kullandı 5 Yıl Boyunca Kesilen Paralar İade Edilecek