Ana Sayfa
21 Ocak 2022 ( 7224 izlenme )
Reklamlar

Cem Küçük'ten AKP'ye sert uyarı

Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük'ten AKP iktidarına akaryakıt fiyatları konusunda üstü kapalı eleştiri geldi. Benzin ve motorinin 1 yılda yüzde yüz artığını belirten Cem Küçük "Kimsenin maaşı yüzde yüz artmadı" dedi.

İktidarı yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, bugünkü yazısında akaryakıt fiyatları konusunda AKP iktidarına uyarıda bulunarak üstü kapalı eleştiri yaptı.

AKP politikalarına her fırsatta destek çıkan, akaryakıt fiyatlarında dolar kurunun düşmesi karşılığında indirim yapılması gerektiğini ifade eden Küçük, "Motorinin 2021 başı fiyatı 6,73’tü. Şu an 14,30. Bir yılda yüzde yüz artış. Kimsenin maaşı yüzde yüz artmadı... Enerjide düşüş halka yansıtılırsa daha olumlu olur" dedi.

Cem Küçük'ün yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

"2021 başında benzinin litre fiyatı 7,30’du. Şu an 13,59. Motorinin 2021 başı fiyatı 6,73’tü. Şu an 14,30. Bir yılda yüzde yüz artış. Kimsenin maaşı yüzde yüz artmadı. Döviz düştükçe motorin ve benzin fiyatları aşağı çekilmeli. Bu zamlar halkın geçim bütçesini ciddi etkiliyor. Hükûmet elinden geleni yapıyor. Döviz istikrarını korudukça enerjide düşüş halka yansıtılırsa daha olumlu olur..."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İkinci el araç alacak ve satacaklar dikkat! Yeni düzenleme geliyor... Herkes İndirim Bekliyordu.. Bu gece yarısı akaryakıta büyük zam geliyor Belediye Başkanı Sevinç, rüşvet suçlamasıyla tutuklandı Kar İstanbul ve Ankara'ya geliyor! Meteoroloji tarih verdi