Ana Sayfa
14 Ocak 2022 ( 19498 izlenme )
Reklamlar

Cemaat yurdunda kalan öğrenci yaşadıklarını anlattı

İstanbul’da lise öğrencisiyken 2 buçuk yıl boyunca Süleymancılara ait bir yurtta kalan F.E. yaşadığı zorlu günleri anlattı. “İntihar teşebbüsünde bulunanları da gördüm” diyen F.E., “Kendileri dışında kalanların cennete gitmesine sıkıntı olarak bakıyorlardı. Atatürk’ün cehenneme gideceğini ima ediyorlardı" dedi.

“O GÜN YURTTAN AYRILMAYA KARAR VERDİM”
Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, dersleri iyi olan bir öğrencinin bir din dersine geç kaldığı için dayak yediğini aktaran F.E, “Derse geç kaldı diye çok ağır dövdüler. Birisi namaza geç kaldığında, hafta sonu geç bırakıyorlardı. Ceza sistemi uyguluyorlardı. Hocaların çay, yemek, temizlik işlerine de bakıyorduk. Yurtta herkesin görevi vardı. Bizlere temizlik falan yaptırırlardı. Toz altında kaldığımdan dolayı bronşite yakalandım. Bazen daha küçük çocukları da bizim yurda getirirlerdi. 12 yaşında bir çocuk vardı, başını secdeye koyunca uyukladı. Hoca gelip sırtına vurdu. O gün yurttan ayrılmaya karar verdim” dedi.

"KENDİLERİ DIŞINDA KALANLARIN CENNETE GİTMESİNE SIKINTI OLARAK BAKIYORLARDI"
Yurtta kaldığı sürede psikolojisinin kötü olduğunu, sinir krizi geçirdiğini, baskılandıklarını belirten F.E, “Kendileri dışında kalanların cennete gitmesine sıkıntı olarak bakıyorlardı. Atatürk’ün cehenneme gideceğini ima ediyorlardı. Harf İnkılabı gibi inkılapları eleştiriyorlardı. Rabıta denilen bir uygulama vardı. Bir çeşit rehabilitasyon, dua ediyorlar gibi. 15 dakika duruyorlardı. Böylece Süleyman Hilmi Tunahan’a bağlanıyorlar, o da Allah aracılığıyla bağlantı kuruyor gibi. Kendilerini ilahlaştırıyorlardı” diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gazeteci Selahattin Duman hayatını kaybetti Pandemiyi 16 yıl önceden bilen kahin, bitiş için de tarih vermiş! Yürüyen adam ateş topuna döndü (7. BÖLÜM) “HAYATA KORKUSUZCA BAKANLAR, ÖLÜMDEN DE KORKMAZLAR”