Ana Sayfa
14 Ocak 2022 ( 9025 izlenme )
Reklamlar

Emeklileri sevindirecek haber geldi! Yeni düzenleme yapıldı

SSK ve BağKur kapsamındaki aylık ödemelerinde yeni bir düzenlemeye gidildi. Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliği’nde yapılan değişikliğe göre aylık ödemeleri resmi tatil ya da hafta sonuna denk gelse bile zamanında ödenecek.

SSK ve BağKur kapsamındaki aylık ödemeleri cumartesi gününe rastlaması halinde cuma günü, pazar gününe rastlaması halinde ise pazartesi günü ödenmekteydi. Resmi tatil olan 23 Nisan ve 19 Mayıs günlerine rastlayan ödemeler de yine bir sonraki gün ya da bir önceki gün ödenmekteydi.

Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 69. maddesinde yapılan değişiklik ile 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren hafta sonu ya da resmi tatil günlerine rastlayan aylık ödemelerinin aynı gün ödenmesi olanağı getirildi. Böylece sigortalı ve hak sahiplerinin ödeme günü konusunda yaşadıkları mağduriyet giderildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sedat Peker'in nerede olduğu ortaya çıktı! Ekonomist Atilla Yeşilada 'ne zaman yapılırsa yapılsın' dedi, seçimin sonucunu açıkladı! Ünlü anketçiden olay yorum! Erdoğan 19 yıl sonra ilk kez kurban verdi   Bilim Kurulu üyesinden tam kapanma açıklaması