Ana Sayfa
27 Kasım 2021 ( 4191 izlenme )
Reklamlar

Meteoroloji'den 9 il için sarı uyarı: Yoğun kar geliyor

Yurdun büyük bölümünde yağış bekleniyor. Yağışlar iç ve doğu kesimlerin bazı yerlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sıcaklıklar kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Hakkari ve Şırnak dışında Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu ile Sinop çevrelerinin genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Türkiye geneli 3 günlük hava durumu bilgileri

Yağışların Antalya, Isparta, Burdur, Adana, Osmaniye, Hatay, Sivas, Kayseri, Rize ve Artvin, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Erzurum, Erzincan, Tunceli'nin kuzeyi ile Sivas'ın yüksek kesimlerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.


Sarı uyarı

Adana ve Osmaniye'de beklenen gök gürültülü sağanak ile Bingöl, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Tuncel ve Bayburt'ta beklenen yoğun karla karışık yağmur ve kar nedeniyle sarı uyarı verildi.

Meteoroloji'den 9 il için sarı uyarı: Yoğun kar geliyor

Hava sıcaklıkları bugün kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.

Mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının yarından itibaren artarak mevsim normalleri civarında yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Partinin eski milletvekili hiç şaşırmayın dedi! AKP'nin son seçim kozunu açıkladı IMF Başkanı faizi işaret ederek uyardı: Hazırlıklı olun ‘Bu Pazar seçim olsa’ anketi: Barajı sadece 3 parti geçiyor Dünyayı esir alan pandeminin sonunu ne getirecek? Son araştırmada çarpıcı sonuçlar